Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2020 sausio 28 d. 09:28
orai Tuesday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

CH.FRENKELIO VILOJE – PARODA „ROŽĖS KODAS“

Renginio data: 2019-08-23
Renginio laikas: 11:00 val.
Bilieto kaina: 3 Eur
Bilietai: Teirautis kasoje

2019 m. birželio 6 d.,  Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) atidaryta paroda „Rožės kodas“.

2018 m. pavasarį Chaimo Frenkelio vilos parke įkurtas secesinio stiliaus rožynas, skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui. Jis įkvėpė parodos „Rožės kodas“ idėjos atsiradimą.

Rožė – nepaprastai plataus spektro simbolis, kuris randamas vaizduojamojoje ir taikomojoje dailėje, religijoje, istorijoje, heraldikoje, mitologijoje, literatūroje, grožio industrijoje, medicinoje. Šis simbolis plačiai paplitęs ir geografine prasme (Europos, Tolimųjų ir Artimųjų Rytų šalys). Paroda skirta iškoduoti, atskleisti „rožės kodą“ kuo įvairiapusiškiau, todėl šalia vaizduojamosios ir taikomosios dailės lygiavertę vietą užima informacija apie rožės ir jos simbolio vietą istorijoje, mene, buityje, literatūroje, atskleidžiamos sąsajos su religija ir kt. sritimis. Paroda sudaryta iš dviejų dalių: informacinės ir edukacinės.

Idėja surengti parodą apie rožes paskatino muziejų darbuotojus naujai pažvelgti į eksponatus, saugomus muziejų rinkiniuose. Buvo atrasta eksponatų su rožėmis, kurie anksčiau nebuvo taip akivaizdžiai siejami su rožėmis, nes jos buvo „pasislėpusios“ paveikslų fonuose, detalėse ir pan.

Paroda veikia 2019 m. birželio 6 d. – rugpjūčio 25 d.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba Šiaulių miesto savivaldybė

Parodos partneriai: Žemaičių muziejus „Alka“, Rokiškio krašto muziejus, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Klaipėdos Mažosios Lietuvos muziejus, Žemaičių vyskupystės muziejus, Biržų krašto muziejus „Sėla“, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno rajono muziejus, Lietuvos Dailės muziejus, Trakų istorijos muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Všį „Alexandre Vassiliev fondas“.

www.ausrosmuziejus.lt

PASIRINKITE