Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2019 lapkričio 14 d. 16:41
orai Thursday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

EKSKURSIJA „SENOSIOS ŠIAULIŲ KAPINĖS: ČIA VISI LYGŪS“

Renginio data: 2019-07-19
Renginio laikas: 19:00 val.
Bilieto kaina: 3 Eur
Bilietai: Teirautis kasoje
Telefonas: +370 41523110
El. paštas: tic@siauliai.lt
El. svetainė: siauliai-events.lt

„Juodasis turizmas“ – tai nauja, neįprasta, bet greitai populiarėjanti turizmo rūšis, kuomet yra lankomos šiurpios ar net su mirtimi susijusios vietos. Tai gali būti tiek gamtos, tiek žmogaus sukurtos nelaimių vietos. Viena iš tokio turizmo rūšių – kapinių turizmas. Konkrečiai ši rūšis nėra kažkas naujo. Jau seniai populiarūs ir žinomi maršrutai pvz. po Per Lašezo kapines Paryžiuje, Višegrado, Žydų kapines Prahoje, Lazarevo, Volkovo Sankt Peterburge Novodevičes, Maskvoje, Lichačiovo, Lvove, Rasų, Antakalnio kapinėse Vilniuje.
Turime ir mes senąsias kapines Šiauliuose. Jos paprastesnės, bet ne prastesnės.Čia kaip ir visose kapinėse „daugelio žinomi susilygina su nedaugelio žinomais”. Čia visi lygūs – ar iškilus kunigas, ar valkata, ar nusipelnęs miestietis, ar paprastas pijokėlis, ar tie, kurie kovojo už mūsų laisvę, ar tie, kurie ją malšino.
Ekskursijos metu susipažinsime su mūsų kapinių išskirtinumu –šeimyniniais rūsiais, specifiniais tam tikro laikotarpio antkapiniais paminklais, aplankysime ir pakalbėsime apie iškilius čia palaidotus žmones – blaivybės pradininką I. Štachą [anksčiau už Valančių], filosofą S. Šalkauskį, J. Miliauską-Miglovarą, karo lakūną J. Kumpį [pirmą Lietuvos lakūną, žuvusį mūšyje ] ir kitus.
Žinoma, neapsieisime ir be baisių ar tragikomiškų pasakojimų, susijusių su šiomis kapinėmis.
Su savimi pageidautina, kad turėtumėt keletą žvakučių, apsiaukite patogią avalynę.

Gidas Alfonsas Zaleskis
Bilieto kaina 3 Eur
Ekskursijos trukmė 2 val.
Būtina išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt arba tel. (8 – 41) 523 110.
Susitikimo vieta : Petro ir Pauliaus katedros šventoriuje.

PASIRINKITE