Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2019 gegužės 27 d. 03:18
orai Monday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

GEDULO IR VILTIES DIENA

Renginio data: 2018-06-14
Renginio laikas: 12:00 val.
Bilieto kaina: 0
Bilietai: Teirautis kasoje

Renginiai nemokami

2018 m. birželio 14 d. Šiauliuose vyks Gedulo ir vilties dienai paminėti skirti renginiai:

12 val. Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Mūsų atmintis gyva“
Geležinkelio rampa

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras

Minėjime „Mūsų atmintis gyva“ vyks žuvusiųjų masiniuose trėmimuose pagerbimas. Renginio metu patirtais išgyvenimais dalinsis projekto „Misija Sibiras“ dalyvis, vyks šventinis koncertas, kuriame pasirodys Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistai, Šiaulių universiteto gimnazijos folkloro studija „Čiūto“, Šiaulių kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“.

 

13 val. Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“
Prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213
Organizatoriai: projektas „Misija Sibiras“, Šiaulių kultūros centras

Atminimo akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“ bus skaitomos 10-ies tūkstančių tremtinių ir politinių kalinių pavardės, paminėti jų likimai.

 

15 val. Dokumentinių filmų apie lietuvių tautos trėmimo vietas  „Mirties lageriai“ ir „Lietuvių tremtiniai Sajanuose“  ištraukų peržiūra
Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių namai, Žemaitės g. 102

Tragiškiems birželio 14-osios trėmimams atminti, Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių namuose (Žemaitės g. 102) vyks dokumentinių filmų „Mirties lageriai“ ir „Lietuvių tremtiniai Sajanuose“ peržiūra, skambės tremtinių eilės.

Tremtinių kūryba, kaip ir liaudies daina, turi tėvynės ilgesio, sugrįžimo į ją motyvus. Eilėraščiai buvo perduodami iš lūpų į lūpas, todėl perduodant būdavo kelis kartus pataisyti, kartais net „apkarpomi“ ar prailginami. Tremtinio kūryba orientuota į bendrumą: bendra lagerio patirtis, bendri atsiminimai apie Tėvynę, jos gamtą.

PASIRINKITE