Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2018 lapkričio 20 d. 13:32
orai Tuesday
-2°C,2m/s
Debesuotumas
orai
Wednesday,
-1°C | -3°C
orai
Thursday,
-1°C | -2°C
orai
Friday,
1°C | -5°C
Meniu
Text_2

JIDIŠ KULTŪROS PAVELDAS LIETUVOJE: KONCERTŲ CIKLAS „LAIŠKAI IŠ PRAEITIES“

Renginio data: 2018-11-11
Renginio laikas: 15:00 val.
Bilieto kaina: 0 €

2018 m. lapkričio 11 d., sekmadienį, 15 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks solisto, tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto koncertas „Laiškai iš praeities“.

Balsui ir fortepijonui aranžuotose žydų dainose atsispindi tuo metu gyvenusių žmonių jausmai, socialinės problemos. Dainos tarsi byloja apie tai, kad norint sukurti ir išlaikyti stiprią kultūrą nebūtinai reikia turėti savo žemę. Daugelio dainų tekstų autoriai yra glaudžiai susiję su Vilniaus ir tuometinės Lietuvos istorija, aktyvūs kultūros veikėjai, todėl koncerto metu klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti retai atliekamus nepaprasto grožio ir turinio kūrinius.

„Kai kurie kūriniai yra jausmingos dainos apie gyvenimo kasdienybę, kai kurios melodijos – maldų tekstais. Yra du Maurice’o Ravelio kūriniai fortepijonui ir balsui. Vienas jų – „Kaddish“. Tai – malda už mirusiuosius…“ – Rafailas Karpis.

„Kultūra yra kaip tikėjimas, viso gyvenimo variklis, kažkas nepaaiškinamai šventa… Kultūra – esminis dalykas, suteikiantis teisę vadintis žmonėmis…“ –Darius Mažintas.

Pasak pianisto Dariaus Mažinto, atliekamos dainos suprantamos kiekvienam žmogui, nes kalba apie bendražmogiškus dalykus. Jos labai kontrastingos, kupinos tiek lyrikos, tiek sveiko humoro jausmo bei dramatizmo.

Koncertas nemokamas.

PASIRINKITE