Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2018 gruodžio 12 d. 00:40
orai Wednesday
-2°C,0m/s
Lengvas rūkas
orai
Thursday,
-2°C | -4°C
orai
Friday,
-3°C | -4°C
orai
Saturday,
-3°C | -5°C
Meniu
Text_2

JUNGTINĖ PARODA „RIPARIA“

Renginio data: 2018-10-15
Renginio laikas: 12:00 val.
Bilieto kaina: 0 €

Jungtinė paroda “RIPARIA” dalyvauja: Gražina Arlauskaitė-Vingrienė, Kazys Bimba, Rimantas Buivydas, Ričardas Garbačiauskas, Sigitas Prancuitis, (In memoriam: Eduardas Juchnevičius, Donatas Lukoševičius, Vitolis Trušys, Romanas Vikauskas), paroda veiks iki 10 17.

Riparija – urvinė kregždė. Parodos pavadinimas – neatsitiktinis. Tai parodų, vykusių Dailininkų namuose ,,Šabakštyne“ įvardis. Šias parodas organizuodavo ir pavadinimą suteikė dail. a.a. E. Juchnevičius. Vėliau šias parodas pradėta vadinti ripariumais. Parodų atidarymuose, be vietos dailininkų ir šviesuomenės, dalyvaudavo menininkų ir iš kitur: A. Martinaitis, A. Švėgžda, A. Šaltenis, A. Bosas ir kiti. Vykdavo ginčai, pasikeitimas nuomonėmis, čia pat buvo aptariami parodos darbai. Vyravo, be įprastos tuo metu cenzūros, žodžio ir kūrybos laisvė. Viso to reiškinio dvasia buvo E. Juchnevičius.

Išgujus iš ,,Šabakštyno“ dailininkų organizaciją, netekome parodų salytės ir dailės gyvenimas čia kelerius metus apmirė. Kilo reikalas ripariumų tradiciją pratęsti. Tai padarėme dar ,,Šabakštyne“ dirbantys dailininkai. Į šią parodą pakvietėme ir kitus mieste dirbančius dailininkus. Čia eksponuojami ir išėjusių amžinybėn šabakštyniečių: E. Juchnevičiaus, D. Lukoševičiaus, V. Trušio, R. Vilkausko darbai.

Prie šios parodos organizavimo labai prisidėjo Universiteto dailės galerijos darbuotojai K. Užuotas ir kiti. Už tai jiems esame labai dėkingi – ačiū.

PASIRINKITE