Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2017 rugsėjo 19 d. 22:02
Antradienis
4.1°C,1m/s
Geras oras
Ketvirtadienis,
6°C | 1°C
Penktadienis,
5°C | 1°C
Šeštadienis,
4°C | 3°C
Meniu
Text_2

KVIEČIAME Į NEMOKAMUS EUROPOS PAVELDO DIENŲ ’17 RENGINIUS ŠIAULIUOSE

Renginio data: 2017-09-15
Renginio laikas: 17:30 val.
Bilieto kaina: 0 €

KVIEČIAME Į NEMOKAMUS EUROPOS PAVELDO DIENŲ ’17 RENGINIUS ŠIAULIUOSE

Šių metų Europos paveldo dienų ’17 tema – Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų.

Rugsėjo 14 d. 17:00 val. kviečiame į parodos „Piliakalniai be pilių“ atidarymą. Chaimo Frenkelio viloje eksponuojamoje parodoje lankytojai išvys originalius Bubių (Šiaulių r.) piliakalnio archeologinius radinius – medinės pilies gyventojų papuošalus, darbo įrankius, ginklus. Pirmą kartą bus eksponuojami unikalūs, apeiginiai raginiai kirveliai iš Jurgaičių piliakalnio (Kryžių kalno, Šiaulių r.). Įsigilinti į parodos temą padės edukaciniai stendai, kur bus galima sudėlioti priešistorės laiko juostą, „pastatyti“ pilį ant piliakalnio maketo ir kt.                                    

Rugsėjo 15 d. 17:30 val.  kviečiame į improvizuotą, pažintinę ekskursiją po Šiaulių, Žuvininkų piliakalnio su gyvenviete teritoriją kartu su Šiaulių miesto istorikais, archeologais, piliakalnių ir senovės gyvenviečių Lietuvoje tyrinėtojais Virginija Ostašenkoviene ir Tomu Grigu.  Ekskursijoje atgims geležies amžiaus kario ir piliakalnio gyventojos teatrališkai ir įtaigiai pasakojama, su legendomis persipynusi, Šiaulių, Žuvininkų piliakalnio, vad. Salduvės kalnu ir jo gyvenvietės gyvoji istorija.

 

Ekskursijos pabaigoje dalyviai turės unikalią galimybę saulėlydžio fone išgirsti autentiškas senąsias baltų genčių dainas, kurias atliks Šiaulių universiteto folkloro ansamblis „Vaiguva“ (vadovė Diana Martinaitienė).

Su savimi siūlome turėti: termosą karšto žingeidumo, krepšelį geros nuotaikos ir patogią avalynę pažintiniam pasivaikščiojimui.

Visi norintys dalyvauti ekskursijoje laukiami 17:30 val. prie Šiaulių, Žuvininkų piliakalnio, vad. Salduvės kalnu (automobilių stovėjimo aikštelė, Aleksandrijos g., Šiauliai).

 

į nemokamą ekskursiją Rekomenduojama užsiregistruoti iš anksto tel. (8 41)  59 62 46, 8 604 73627.

 

Daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus vyr. specialistas Mantas Antanavičius, tel. (8 41)  59 62 46.

 

Organizatorė – Šiaulių miesto savivaldybė.

 

Partneriai:

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos;

Šiaulių „Aušros“ muziejus;

Viešoji įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras;

Šiaulių universiteto folkloro ansamblis „Vaiguva“;

VšĮ Tytuvėnų festivalis.

 

Šiaulių mieste 2017 m. organizuojami Europos paveldo dienų renginiai yra akcijos „Globojame piliakalnius“ dalis.

 

Europos_paveldo_dienos_2017

PASIRINKITE