Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2019 rugpjūčio 22 d. 14:08
orai Thursday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

MINDAUGO JUODŽIO (KAUNAS) TAPYBOS PARODA „GIJOS“

Renginio data: 2019-05-30
Renginio laikas: 11:00 val.
Bilieto kaina: 0,50 - 1,50 Eur
Bilietai: Teirautis kasoje

„Laiptų galerijoje“  atidaryta Mindaugo Juodžio (Kaunas) tapybos paroda „GIJOS“.

Mindaugas Juodis Laiptų galerijoje pristato antrąją savo tapybos personalinę parodą, yra ne kartą dalyvavęs jungtinėse dailininkų parodose ir tarptautinėje miniatiūrų parodoje.

Mindaugas Juodis gimė (1970 m.) gyvena ir kuria Kaune. Daugeliui žinomas kaip juvelyras, auksakalys, performansų ir džiazo festivalių dalyvis „Laiptų galerijoje“ pristato tapybą. Nors Mindaugą Juodį sunku identifikuoti kaip vienos meno srities atstovą, vis dėlto tapyba ryškiausiai atskleidžia menininko kūrybines idėjas, kurios formų, linijų, spalvų ir faktūrų pavidalu kaip filosofinis leitmotyvas atsikartoja visoje Mindaugo kūryboje. Menininko darbai gaivališki, organiški, su lengvu siurrealizmo prieskoniu ir tarsi su įraižyta muzika. Pasak menotyrininkės Neringos Jutos Krikščiūnaitės, „jeigu menininkas Mindaugas Juodis gyventų modernizmo epochos laikais, jam jau būtų pavykę pasiekti bene pagrindinį modernizmo tikslą – sukurti savo stilių, pagal kurį būtų atpažįstamas.“ Mindaugas Juodis paveikslus tapo ant drobės, naudoja akrilinius dažus, tačiau šią, dažnai įprastą tapymo manierą, menininkas pagyvina įbrėžimais į dažo sluoksnį. Taip jis sukuria didesnį medžiagiškumo įspūdį ir rodo kitokį santykį su nusistovėjusia tradicija. Dažnai tapytoju-filosofu vadinamas autorius savo darbuose mąsto apie laiką ir jo sąvoką, jo reikšmę. Pats autorius sako: „Viskas keičiasi kiekvieną akimirką. Gimsta ir miršta. Viskas kuriama prasmingai, bet kokia prasmė – niekas nežino. Tai absurdas, bet tai gali būti tiesa.“

Mindaugo Juodžio kūrybinė biografija neapsiriboja vienos meno srities prezentacija. Plačią, nevaržomą, laisvą idėjų sklaidą jo kūryboje lėmė gilios autodidaktinės meno studijos. Tad nenuostabu, jog atviras įvairioms meno idėjoms menininkas savo kūrybinius sumanymus realizuoja naudodamas pačias įvairiausias meno raiškos priemones: nuo performansų iki muzikinių projektų, nuo juvelyrikos ir skulptūros iki tapybos.

1998 m. stažavosi Vokietijoje, Bochume, pas juvelyrą-menininką p. Michaelį Mauerį bei Miunsteryje, juvelyrikos dirbtuvėse, pas Vokietijos juvelyrų asociacijos prezidentą,  juvelyrą Hansą Klinkhamerį. 1999 m. pratęsė savo stažuotę Pforzhaimo juvelyrinių dirbinių įmonėse: Bunz, OTTO Junker, Werner Keller ir t.t.
2001-2014m. įsitraukė į įvairius meno projektus, dalyvavo performansų festivaliuose Danijoje ir Suomijoje su grupe „S.E.L.“, muzikiniuose festivaliuose „NO POP“, „e-Xpancija“, „Kaunas Jazz“.

Paroda veiks iki birželio 5 d.

PASIRINKITE