Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2020 vasario 23 d. 13:17
orai Sunday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

PARODA „ŠIAULIAI – ŽEMAITIJOS KUNIGAIKŠTYSTĖS CENTRAS“

Renginio data: 2020-02-27
Renginio laikas: 12:00 val.
Bilietai: Teirautis kasoje

2019 m. gruodžio 12 d.,  Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74) įvyko parodos „Šiauliai – Žemaitijos kunigaikštystės centras“ atidarymas. Paroda skiriama Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osioms metinėms. Renginio metu prof. dr. Rita Regina Trimonienė skaitys viešą paskaitą „Keletas štrichų, kaip gyveno šiauliečiai ir Šiaulių ekonomijos valstiečiai“, vyks ekskursija parodoje.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus parengta paroda atspindi ryškiausius XVI–XIX a. pirmos pusės Šiaulių istorijos momentus, lėmusius Šiaulių, kaip vieno iš svarbiausių Žemaitijos administracinių centrų, susiformavimą. Čia buvo sutelkta Šiaulių ekonomijos administracija, rezidavo bajorų seimeliai ir teismai. Šiauliuose iškilusi mūrinė bažnyčia tapo katalikų Bažnyčios ideologiniu simboliu. Greta bažnyčios, prekybinių kelių Karaliaučius–Ryga ir Vilnius–Klaipėda sankirtoje įkurta turgaus aikštė tapo regiono prekybos ašimi.
Maža to, šiauliečiai buvo aktyvūs XVIII a. sukilimų dalyviai ir organizatoriai, Šiaulių miestas buvo pasipriešinimo židinys, o regione aktyviai veikusių didikų giminių dėka Šiauliai tapo kultūros lopšiu.

Paroda lankytojams atskleis Žemaitijos ir vieno iš jos centrų – Šiaulių miesto – istoriją bei parodys, kaip Šiauliai iš nedidelio miesto XVI a. palaipsniui virto reikšmingu administraciniu centru. Parodos turinys padės susipažinti su svarbiausiais XVI–XIX a. pirmos pusės įvykiais, nulėmusiais šį miesto virsmą, bei asmenybėmis – Žemaitijos didikų giminėmis, dvasininkais, miesto administratoriais – savo veikla prisidėjusiomis prie miesto kaitos ir augimo.
Apsilankymą muziejuje paįvairins teminės edukacinės veiklos – lankytojai galės pasivaikščioti po Šiaulių ekonomiją, susipažinti su bajoriškais simboliais ar tapti sukilimo dalyviais.

Paroda Chaimo Frenkelio viloje veiks iki 2020 m. kovo 1 d.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
Rėmėja – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Parodos dizainas – Zet-a-Zet

PASIRINKITE