Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2020 sausio 28 d. 09:31
orai Tuesday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

PARODOS „LIETUVA – MANO PIRMOJI MEILĖ, IZRAELIS – MANO GYVENIMAS“ ATIDARYMAS

Renginio data: 2019-08-21
Renginio laikas: 18:00 val.
Bilieto kaina: 0
Bilietai: Teirautis kasoje

Rugpjūčio 21 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma Gregory Fridbergo (Izraelis) fotografijų ir tapybos darbų paroda „Lietuva – mano pirmoji Meilė, Izraelis – mano Gyvenimas“.

Gregory Fridbergas, šiuo metu gyvenantis Izraelyje, rengia įvairias parodas ir renginius, palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos kūrėjais, jo iniciatyva Izraelyje buvo pristatyti ir lietuvių menininkų darbai. Fotomenininkas organizavo ir dalyvavo dešimtyse fotografijų bei dailės parodų, rengė bendras parodas su Lietuvos fotomenininku Rimantu Dichavičiumi.

Gregory Fridberg šeima Lietuvoje gyvena jau 300 metų. Tėvai iki Antrojo pasaulinio karo gyveno Kaune, Zamenhofo gatvėje. Likus vos porai dienų iki karo pradžios šeimą išsiuntė į Altajų, kur gimė Gregory. Šeimai grįžus į Kauną Gregory pradėjo savo kūrybinį kelią. Lietuvoje jis praleido savo jaunystę, įgijo išsilavinimą ir tapo diplomuotu fotografu. 1962–1965 metais Vilniuje studijavo fotografijos meną ir įgijo profesionalaus fotografo diplomą. Dirbo M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, vadovavo Kauno politechnikumo fotografijos laboratorijai. 1979 m. Gregory su šeima emigravo į Izraelį. Atvykęs į Izraelį dirbo laikraščiuose „Maariv“ ir „Davar“, Tel Avivo dailininkų sąjungoje, seniausiame Izraelio muziejuje „Mishken le imunut“, savo žinias ir patirtį perteikė jaunimui. Izraelis, kaip pats teigia, jam tapo derlinga kūrybai žeme.

PASIRINKITE