Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2019 birželio 27 d. 01:17
orai Thursday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

PILIETINĖ AKCIJA „LAISVĖ DVIRAČIAMS“

Renginio data: 2018-09-15
Renginio laikas: 10:00 val.
Bilieto kaina: 0 €

Rugsėjo 15 d. 10.00 val. vaikų ir jaunimo klubas „Tarp savų“ kviečia į X-tąją jubiliejinę akciją „Laisvė dviračiui“.
Pirmoji pilietinė akcija „Laisvė dviračiui“ inicijuota 2009 metais. Šiaulių miesto jaunimo reikalų taryba nutarė priminti, jog Šiaulių miestas visada garsėjo, kaip dviračių miestas.

Šiaulių dviračių gamykla „Vairas“ gamino plačiai žinomus dviračius  „Ereliukas“ , „Kregždutė“, „Rambynas“. Populiarinant dviračius, mieste buvo rengiamos įvairios dviračių varžybos, vyko velomobilių parodos, į kurias atvykdavo konstruktoriai iš visos šalies pristatyti savo sukurtų modelių bei dalyvauti „Velomobilių“ parade. Ilgainiui, trūkstant dviračių takų Šiauliuose, vis mažiau žmonių sėsdavo ant dviračio ir mindavo pedalus Šiaulių gatvėmis.
2009 metų rugsėjo 5 dieną, dalyvaujant apie 250 mokinių, vaikų ir jaunimo klubo „Tarp savų“ vadovų ir padedant tuometinei Šiaulių jaunimo reikalų koordinatorei Loretai Krasauskaitei, nufotografuotas dviračio logotipas. Šiaulių miesto mero sudaryta darbo grupė eilę metų organizavo ir vykdė šią akciją.
2010 metais paskelbtas dainos, skirtos dviračiui, konkursas. Konkursui buvo pateikti trys kūriniai, o renginių metu skamba antros vietos nugalėtojų šiauliečių Alinos Aleknavičienės (žodžiai), Jurgos Andriulienės (muzika) „Himnas dviračiui“, kurį kasmet atlieka Šiaulių „Salduvės“ progimnazijos mokinių ansamblis (vadovė Jurga Andriuliulienė).
Jau keletą metų šią akciją rengia vaikų ir jaunimo klubas „Tarp savų“ , Stasio Šalkauskio gimnazijos ir  „Salduvės“ progimnazijos bendruomenės.
Akcija startuoja nuo Dviračių muziejaus ir jau eilę metų finišuoja Šiaulių Prekybos ir laisvalaikio centro „Tižė“ aikštelėje. Ši akcija skirta ne tik važiuojantiems dviračiais, bet ir mažiesiems kurie PLC „Tilžė“ aikštelėje dalyvauja piešinių ant asfalto konkurse.
Šios akcijos rėmėjai Šiaulių miesto savivaldybė, PLC „Tilžė“, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kasmet dviračius žymi Šiaulių apskrities bendruomenės pareigūnai.
Pilietinė akcija „Laisvė dviračiui“ skiriam Pasaulinei dienai be automobilio paminėti ir atkreipti vairuotojų dėmesį į dviratininkus, eismo dalyvius, šiemet renginys dar skiriamas ir Atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Akcijos dalyvius lydi Šiaulių apskrities policijos patrulių ekipažai ir  Šiaulių greitosios pagalbos komanda.

PASIRINKITE