Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2017 spalio 24 d. 01:55
Antradienis
4.1°C,1m/s
Geras oras
Ketvirtadienis,
6°C | 1°C
Penktadienis,
5°C | 1°C
Šeštadienis,
4°C | 3°C
Meniu
Text_2

POEZIJOS RITMO VAKARAS “NORS IMK IR LOK”

Renginio data: 2017-10-20
Renginio laikas: 18:00 val.
Bilieto kaina: 0 €

POEZIJOS RITMO VAKARAS “Nors imk ir lok” su poetu, Metų knygos autoriumi Dainiumi Gintalu “Laiptų galerijoje” – spalio 20 d. 18 val. Dalyvauja grupė “Ritmas kitaip”.

D.Gintalo knyga „Adatos“ metų knygos rinkimuose tapo Metų knyga, taip pat buvo įtraukta į Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto renkamų kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, pelnė J.Lindės-Dobilo premiją.

Dainius Gintalas (g. 1973) – poetas, libretų autorius, vertėjas, meno kritikas. Studijavo lietuvių filologiją Vilniaus universitete ir menotyrą Vilniaus dailės akademijoje. Yra išleidęs tris poezijos knygas: „Angis“ (1997), „Boa“ (2007) ir „Adatos“ (2016). Už „Boa“ buvo apdovanotas Jaunojo jotvingio premija bei Literatūrinės skrybėlės prizu.
D.Gintalas parašė libretą roko operai „Žuviaganys“ (premjera 2004), taip pat libretų šiuolaikinėms operoms. Monospektaklis–opera „Izadora“ (premjera 2008) apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Be romanų, pjesių, iš prancūzų k. yra išvertęs Guy Debordʼo veikalą „Spektaklio visuomenė“, Lautreamontʼo poemą „Maldororo giesmės“, H.Michaux, Bl.Cendrarsʼo, R.Charo ir kt. autorių poezijos.
Nuo 2000 m. savo sodyboje organizuoja neprofesionalių dailininkų sąskrydį „Maskoliškių meno frontas“, kurio metu parodos atidaromos unikalioje „Tvarto galerijoje“. D. Gintalo poezija versta į anglų, prancūzų, vokiečių, rusų, ukrainiečių, bulgarų, slovakų, lenkų, latvių kalbas.

A p d o v a n o j i m a i :
2007 m. tarptautinio judančių vaizdų festivalio „Next Festival 007“ apdovanojimas už geriausią Baltijos šalių filmą – už audiovizualinį eilėraštį „Vitrina“, sukurtą drauge su Yuriy Kruchak (Ukraina).
2008 m. Jaunojo Jotvingio premija už eilėraščių rinkinį „Boa“.
2008 m. Literatūrinės skrybėlės prizas festivalyje „Literatūrinė Panevėžio žiema“.
2009 m. Auksinis scenos kryžius spektaklio „Izadora“ kūrybinei grupei (D. Gintalas, J. Sakalauskas, A. Jankevičius, A. Šeiko, D. Samajauskaitė, A. Sabulytė) 2008 metų Debiuto / Jaunojo menininko kategorijoje.
2015 m. Lautreamont knyga „Maldororo giesmės‟ įtraukta į metų vertingiausios verstinės literatūros sąrašą.
2016 m. Poezijos pavasario prizas už pasaulio poezijos vertimus į lietuvių kalbą.
2016 m. knyga „Adatos“ – Metų knyga poezijos kategorijoje.

PASIRINKITE