Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2019 lapkričio 14 d. 15:22
orai Thursday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

POVILIUKO SLEMAS&KONCAS

Renginio data: 2019-08-22
Renginio laikas: 20:00 val.
Bilieto kaina: 0
Bilietai: Teirautis kasoje

„Poviliuko slemas“ vėl drebins Šiaulius

Rugpjūčio 22 d. 20 val. šiauliečiams gerai žinomo buvusio „Baltijos“ restorano kieme (Vilniaus g. 166) drebinti Šiaulių miesto grįžta Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamos poetų varžytuvės „Poviliuko slemas“! Šį kartą slemo varžytuvės įsitraukia ir į kasmetinio festivalio „Šiaulių naktys“ programą.

Nuo 22 val. slemo vakaro programą papildys Žygimanto Kudirkos-Mesijaus pasirodymas. Žygimantas Kudirka-Mesijus – avangardinio repo atlikėjas, elektroninės muzikos balsas, vienas iš įtaigiosios – slemo – poezijos pradininkų Lietuvoje. Atstovavo Lietuvai Europos slemo poezijos čempionatuose Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, 2014 m. vykusiame čempionate laimėjo pirmąją vietą. Poeziją kuria iš garso, vaizdo bei konkrečiosios poezijos elementų. Jo tekstai išversti į estų, anglų, rusų, bulgarų ir prancūzų kalbas, publikuoti estų poezijos rinktinėje „Hullunud Tartu“, lietuvių poezijos rinktinėje „Slinktys“, Niujorko neodadaistų žurnale „Maintenant 9“.

„Slemas (angl. slam) – tai atliekamosios, raiškiosios poezijos (plat)forma. Necenzūruotos (nebūtinai necenzūrinės) poezijos vakarai. Tai poetų varžytuvės, nuobodžiam poezijos skaitymų tonui nepaklūstantis poetinis tūsas. Tai laisva scena laisviems protams, kurioje įgytas statusas išsitrina. Tai poetų varžytuvės be titanų tribunolo. O titanai irgi niekur nedingę – jie lipa ant scenos ir skaito su visais dalyviais.

Nuosprendį pareiškia atsitiktiniai žiūrovai, keliantys balus už poetą lyg dailiojo čiuožimo varžybose. Vedėjas gali pakoreguoti balų skaičių, atsižvelgdamas į publikos nuotaikas. Patikusį poetą galima palaikyti ovacijomis, aplodismentais ar kitaip triukšmaujant, nepatikusį – nušvilpti…

Slemerių registracija vykdoma el. paštu slemassiauliai@gmail.com

Renginio organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginio partneriai: Šiaulių naktys“, Šiaulių Jaunimo Organizacijų Asociacija „Apskritasis Stalas“, Šiaulių turizmo informacijos centras, Kauno menininkų namai.

Rėmėjai: UAB „Garsas.lt“, „Šiaulių televizija“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

PASIRINKITE