VII tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ 
PROGRAMA     
2017 M. LIEPOS 1–6 D.
Liepos 1 d. (šeštadienis), Šiauliai 
18.30 IŠKILMINGA VII TARPTAUTINIO FOLKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ DALYVIŲ EISENA Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaras nuo Dviračių muziejaus
(Šiaulių viešbučio) iki Didžiosios scenos prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 245).
19.00  VII TARPTAUTINIO FOKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ ATIDARYMAS IR KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 245).
Koncertinėje programoje dalyvauja ansambliai iš Brazilijos („Centro de tradicoes gauchas  Giuseppe  Garibaldi“), Suomijos („Siepakat“) , Indijos („ IMFA performing troupe“) , Latvijos („Skalbe“), Meksikos („Compañia corazones que danzan“) , Lenkijos („Ina“), Portugalijos („Grupo etnográfico de Areosa“) , Rusijos („Venzelya“) , Slovakijos („Toplan“), Turkijos („Golden Bridge“), Ukrainos („Cherkaschanka“), JAV („Riptide dance band“), Lietuvos („Saulė“, „Salduvė“).
Liepos 2 d. (sekmadienis), Šiauliai 
12.00–13.00  Suomijos, Slovakijos, Turkijos ansamblių  KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).
14.00 KONCERTAS „DIEVUI IR ŽMOGUI“ ŠIAULIŲ ŠV. APAŠTALŲ PETRO IR PAULIAUS KATEDROJE. Dalyvauja ansambliai „Verėja“ (Vilnius), „Salduvė“ (Šiauliai), „Centro de tradicoes gauchas  Giuseppe  Garibaldi“ (Brazilija), „Ina“ (Lenkija), „Žalpiai“(Pakražantis), „Rėda“ (Šiauliai), „Grupo etnográfico de Areosa “ (Portugalija), „Saulėtos mergaitės“ (Šiauliai), „Compañia corazones que danzan“ (Meksika), Kristina Kuprytė (kanklės), Arvydas Jankus (birbynė).
18.30–19.00 MASINIS „SAULĖS ŽIEDO“ ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos
19.00   FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 245). Dalyvauja ansambliai iš  Indijos, Latvijos, Meksikos, Brazilijos, Rusijos ir Lietuvos („Sedula“, „Saulė“, „Jonis“, „Kitava“).
Liepos 3 d. (pirmadienis), Šiauliai 
10.00-15.00 TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRE (Aušros al. 31).
10.00–12.00 val. II kategorija: Stilizuoto folkloro šokėjų grupės
12.00–13.00 val. Pertrauka
13.00–14.20 val. III kategorija: Instrumentinės muzikos grupės
14.20–15.00 val. VI kategorija: Solo instrumentalistai
15.00–17.00  Ukrainos, Latvijos, JAV, Turkijos  ir Lietuvos ansamblių ŠOKIŲ PRISTATYMAI IR MOKYMAI prie Šiaulių dailės galerijos (Vilniaus g. 245).
17.00–18.00 Rusijos, Indijos, Brazilijos ansamblių KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).
18.30–19.00 MASINIS „SAULĖS ŽIEDO“ ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos
19.00  FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 245). Dalyvauja ansambliai iš  Slovakijos, Meksikos, Lenkijos, Suomijos, Portugalijos ir Lietuvos („Šatrija“, „Aidija“, „Salduvė“, „Mėguva“).
Liepos 4 d. (antradienis), Šiauliai
10.00–15.00 TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRE (Aušros al. 31).
10.00–12.15 val. I kategorija: Tradicinio folkloro šokėjų grupės
12.15–13.15 val. Pertrauka
13.15–14.15 val. IV kategorija: Tradicinio dainavimo grupės
14.15–15.00 val. V kategorija: Solo vokalistai
15.00–17.00 Rusijos, Slovakijos, Indijos, Meksikos  ir Lietuvos ansamblių ŠOKIŲ PRISTATYMAI IR MOKYMAI prie Šiaulių dailės galerijos (Vilniaus g. 245).
17.00–18.00 Lenkijos, Portugalijos ir Lietuvos ansamblių KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).
18.30–19.00 MASINIS “SAULĖS ŽIEDO” ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos.
19.00  FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 212). Dalyvauja ansambliai iš Ukrainos, JAV, Brazilijos, Latvijos, Turkijos ir Lietuvos („Siaudela“, „Viešia“, „Verėja“, „Radvija“).
Liepos 5 d. (trečiadienis), Šiauliai
17.00–18.00 Meksikos, JAV ir Lietuvos ansamblių KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).
18.00–19.50  KONCERTAI – ŠOKIŲ MOKYMAI Vilniaus gatvės bulvare . Dalyvauja užsienio šalių ir Lietuvos ansambliai.
20.00 – 22.00 FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 245)  Dalyvauja ansambliai iš Rusijos, Slovakijos, Portugalijos, Ukrainos ir Lietuvos („Verpeta“, „Raskila“, „Nova“, „Sutaras“).
22.00–1.00 „SAULĖS ŽIEDO“ KULTŪROS IR MENO NAKTIS. NAKTIŠOKIAI, PERFORMANSAI, MUZIKA, KINAS ir kt. Vilniaus g. bulvare.
Liepos 6 d. (ketvirtadienis), Šiauliai
UŽSIENIO ŠALIŲ ANSAMBLIŲ  KONCERTAI  ŠIAULIŲ RAJONE 
12.00  Kuršėnai  (Brazilija, Suomija)
14.30 -15.00 Meškuičiai  Suomija
14.30-15.00  Gruzdžiai   Brazilija
UŽSIENIO ŠALIŲ ANSAMBLIŲ   KONCERTAS AKMENĖS RAJONE
15.00  N. Akmenė , L. Petravičiaus  aikštė (Portugalija, Slovakija)
UŽSIENIO ŠALIŲ ANSAMBLIŲ KONCERTAS  RADVILIŠKIO RAJONE
14.00  Šeduva , Laisvės aikštė (Meksika, USA)
ŠIAULIUOSE
TAUTODAILĖS MUGĖ Šiauliai, Vilniaus g. bulvaras.
11.00 šv. Mišios. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra (Aušros takas 3).
12.00-14.30  IŠKILMINGA LIETUVOS RESPUBLIKOS VĖLIAVOS PAKĖLIMO   CEREMONIJA.
ŠVENTINIS KONCERTAS „SAVO ŠALIES VAIKAI“. Prisikėlimo aikštė.
Dalyvauja  folkloro ansambliai: „Ramytė“ (Šilutė), „Raskila“ (Panevėžys), „Verpeta“ (Kaišiadorys), „Nova“ (Šakių raj.), „Gondinga“ (Plungė).
J.Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ poemos ištraukas skaito Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai: Anicetas Gendvilas (Mindaugas), Inga Jarkova (Morta) , Aidas Matutis (Metraštininkas). Režisierius Paulius Ignatavičius
13.00–14.00 VII tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyvių : Ukrainos, Latvijos  ansamblių KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).
17.30–18.20  ŠVENTINIS  KONCERTAS „MŪSŲ LIETUVA“, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 245).
Dalyvauja Rasa Serra, Diana Martinaitienė, Eugenijus Andrulis, Egidijus Ališauskas (birbynė), Kristina Kuprytė (kanklės), Gediminas Brūzga (saksofonas), Šiaulių kamerinis orkestras, Šiaulių pučiamųjų orkestras, ŠMKC „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“, Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, Šiaulių universiteto folkloro ansamblis „Vaiguva“.
Dirigentai : majoras Egidijus Ališauskas , Sigitas Vaičiulionis, Gediminas Brūzga.
18.30–18.45 MASINIS “SAULĖS ŽIEDO” ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos.
18.45–19.15     TAUTINIO KOSTIUMO PRISTATYMAS  „NUO TRADICIJOS IKI MODERNO“. DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 245).
Archeologinių, tautinių kostiumų ir modernaus etno rūbo kolekcijų demonstravimas.
19.15–19.30 MASINIS “SAULĖS ŽIEDO” ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos.
19.30 BAIGIAMASIS VII TARPTAUTINIO FOLKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ KONCERTAS „LIETUVA, TĖVYNE MŪSŲ!“ IR GRAND PRIX TEIKIMAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. 245).
Dalyvauja ansambliai iš ansambliai iš Brazilijos, Suomijos, Indijos, Latvijos, Meksikos, Lenkijos, Portugalijos, Rusijos, Slovakijos, Turkijos, Ukrainos, JAV ir Lietuvos .
20.40 PASIDAINAVIMAI SU ZITA KELMICKAITE IR LIETUVOS FOLKLORO ANSAMBLIAIS.
21.00 VISUOTINIS „TAUTIŠKOS GIESMĖS“ GIEDOJIMAS.
21.05 VII tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ uždarymo koncerto tęsinys. Šventinis fejerverkas.