Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2020 liepos 13 d. 19:29
orai Monday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

ŠIUOLAIKINIO MENO FESTIVALIS VIRUS

Renginio data: 2019-10-25
Renginio laikas: 17:00 val.
Bilieto kaina: 0 €

Maloniai kviečiame Jus į šiuolaikinio meno festivalio VIRUS’24 atidarymą spalio 25 d., penktadienį 17 val. Šiaulių dailės galerijoje ir 18.30 val. Fotografijos muziejuje.

Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS‘24
2019 10 25 – 2019 12 15
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Spalio 25 d. (penktadienis)
VIRUS ATIDARYMAS 17.00 val.

Evaldo Janso kūrybos paroda „JANSAS“.
Niekas taip giliai ir ekscentriškai neįsibrovė į savo kūno vidurius, neprovokavo publikos ir nenutolo meninės kūrybos akligatviuose kaip Evaldas Jansas. Todėl kiekviena jo paroda yra puiki proga dar kartą savo vaizduotėje išbandyti meno ribas ir beprotybės tolius, palyginti konvulsyvų potrauminės Lietuvos meno radikalumą su dabartine apatija.
http://evaldasjansas.com/

Linos Lapelytės performansas „Piruetas“.
Piruetas (nebepraktikuojančiai baleto šokėjai bei muzikantui).
Dalyvauja: Ilva Juodpusytė, Liudas Mockūnas.

Garsinė scenografija – Patricia Kokett.
Patricia Kokett drąsiai koketuoja su tribal, industrial, kraut, kosmische muzikinėmis kokybėmis, kurios vientisame sraute nuneš jus į transinę būseną.
https://www.facebook.com/gediminas.jakubka
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

18.30 val. (Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140)
Justino Vilučio paroda „Baimė ryja sielą“.
Justino Vilučio darbų cikle „Baimė ryja sielą“ pasitelkiami įvairūs popkultūros elementai – nuo serialo „Bafi, vampyrų žudikė“ ar filmo „Gremlinai“ iki tokių filmų kaip „Nosferatu. Siaubo simfonija“ ir „Raganos“. Darbuose plėtojami blogio, transformacijos ir svetimumo vaizdiniai, brėžiamos paralelės tarp chaoso ir groteskiškumo, hiperrealumo bei abstraktumo. Taip projektas tampa būdu tyrinėti abjekto būseną ir pirmaprades emocijas – sienas, skiriančias mus nuo išorinės realybės griuvimo.
http://justinasvilutis.com/
Atidarymo metu vyks Kristinos Švenčionytės ir Noros Ray performansas „Solitaire Solitaire“.
Solitaire ( pranc.) – vienišas, atsiskyrėlis.
Solitaire (angl.) – vienetinis brangakmenis.
Solitaire( angl.) – kortų žaidimas, kurį žaidėjas žaidžia vienas.
Solitaire ( pranc.) – kirmėlė, parazituojanti žmogaus viduje.

Lapkričio 15 d. (penktadienis)
VIRUS MENAS 16.00 val.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)
Ievos Mediodios kūrybos paroda
„IEVA MEDIODIA / IŠ NIUJORKO Į 90-tųjų VILNIŲ“.

Ieva Mediodia tapybos meno novatorė, aktyvi Niujorko meno scenos atstovė. Autorės kūryboje ypatingu būdu reiškėsi svarbiausi posąjūdinės Lietuvos meno lūžiai, modernistinės tapybos transformacija į feministinius, kūniškai faktūrinius autorinės technikos dienoraščius. Stipri jausminė ekspresija ir mokslinis diskursas jos kūryboje vėliau sintezuojasi į dabarties jausenas įkūnijančius perregimus, radioaktyviomis spalvomis švytinčius objektus.
http://www.ievamediodia.com/

Nancie Naive singlas “Ambitious”.
Nancie Naive (Emilė Skolevičiūtė, g. 1997 m.) – superžvaigždė, kylanti šiuolaikinio meno ir popso laukuose. Nancie gyvena bei kuria Vilniuje. Jos kūriniuose nagrinėjamas moters vaidmuo šių dienų visuomenėje, tarp populiariosios kultūros ir krikščionybės įvaizdžių, tad Nancie nagrinėjamų problemų visumą sutalpina superžvaigždės savoka. Nancie save pačią pateikia kaip meno kūrinį.
https://www.facebook.com/nancienaive/

Garsinė scenografija – OBCDN.
https://soundcloud.com/obcdn

Lapkričio 19 d. (antradienis)
VIRUS ŠOKIS 18.30 val.
(Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155)
Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Kaunas ZOO“.
Šokio ir gyvai atliekamos muzikos spektaklyje nagrinėjama grožio, mados kulto, prabangos siekimo temos ir demonstruojama tuštybė, kurią visa tai atneša. Išryškinamos šiandienės aktualijos, problemos, kurias sukelia gyvenimas „su kaukėmis“. Spektaklyje demonstruojama puikybė ir tuštybė atskleidžia ir tikrąją vidinę individo būseną, kuri dažnai yra silpna ir pažeista iškreiptų, visuomenės primestų dogmų. Stengiamasi atskleisti žmogiškąją prigimtį, kuri yra altruistiška, jautri ir sąžininga savo ir kitų atžvilgiu.
Choreografija: Birutė Letukaitė | kostiumai: Kristina Čyžiūtė ir Birutė Letukaitė | muzika: improvizacinės muzikos grupė „Kaunas Zoo“ | šviesos: Vladimiras Šerstabojevas | šokėjai: Blake Seidel, Chiara Corbetta, Clara Giambino, Erik Zarcone, Evgeniy Kalachev, Jasper Narvaez, Julija Mintautė, Matthew Livingston, Marine Fernandez, Mei Chen.
Trukmė: 60 min.
https://aura.lt/portfolio/kaunaszoo/
Bilieto kaina 8 Eur / 6 Eur (Ticket Market)

Lapkričio 23 d. (šeštadienis)
VIRUS MADA IR OPERA 19 val.
(Šiaulių lengvosios atletikos maniežas. S. Daukanto g. 25)
Tarptautinis avangardinės mados šou VIRUS’24 ir komiksų opera „Alfa“.
Mados šou renginį praturtins unikali komiksų opera “Alfa”. Tai prabangus meninės drąsos ir išskirtinės raiškos reginys. Dar viena madų šou intriga – maskvietis Roman Jermakov nustebins kostiumo, kaip gyvos skulptūros kombinacijoms. Universalus muzikantas ir kompozitorius Antanas Jasenka išplės mados šou reginį akustiniais peizažais.
Komiksų opera „ALFA“
„α“ („Alfa“) – opera, kurioje drąsiai iškeliami svarbūs šių dienų socialiniai ir kultūriniai klausimai bei iššūkiai, vertinami tiek asmeniniame, tiek istoriniame kontekstuose. Atsigręžiama į tokias temas kaip: lyčių lygybė, mažumų politika, didelių istorijų krizė.
Režisierė, scenografė, kostiumų dailininkė Dr. GoraParasit (Gintarė Minelgaitė) | kompozitorius Albertas Navickas | libreto autorė Gabrielė Labanauskaitė | video menininkas ir scenos dizaineris Oskaras Gudas | iliustratorius Edvinas Špetas | skulptorius Donatas Rapeika |šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis | garso režisierius Julius Aglinskas
Prodiuseris OPEROMANIJA
atlikėjai: Nora Petročenko (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas-baritonas), Ieva Savickaitė (aktorė), Pranas Kentra (el. gitara), Agnė Rimgailaitė (akordeonas), Monika Zenkevičiūtė (elektronika). Trukmė – 50 min.
http://www.menufaktura.lt/?m=1199&s=68698

Antano Jasenkos muzikinė scenografija.
Antanas Jasenka sėkmingai leidžia savo darbus užsienio įrašų kompanijose, dažnai pasirodo įvairiuose naujosios muzikos festivaliuose. Vedė elektroninei muzikai skirtas radijo laidas, taip pat kuria garso aplinką teatro spektakliams.
https://www.facebook.com/antanas.jasenka
Bilieto kaina 10 Eur / 7 Eur (Ticket Market)

Lapkričio 26 d. (antradienis)
VIRUS ŠOKIS 18.30 val.
(Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155)
Spektaklis “my saturday went pretty well until I realized it was monday”, HARTMANNMUELLER, Vokietija
Eksperimentuodami savo pačių kūnais HARTMANNMUELLER spektaklyje „my saturday went pretty well until I realized it was monday“ žvelgia į Šekspyro personažą Hamletą iš išskirtinės perspektyvos – į Hamletą tokį, kuris, pasirodo, yra įstrigęs savo suvaržymuose ir savo kūne.
Idėja, choreografija ir muzikos kompozicija – HARTMANNMUELLER Atlikėjai – Simon Hartmann, Daniel Ernesto Mueller Dramaturgija – Annette Müller Šviesų dizainas – Philipp Zander Produkcija – HARTMANNMUELLER Koprodukcija – tanzhaus nrw Düsseldorf Finansuoja – Kultūros fondas NRW, Federacinės NRW žemės kultūros ir mokslo departamentas
https://www.hartmannmueller.de/
Bilieto kaina 8 Eur / 6 Eur (Ticket Market)

Rėmėjai: Lietuvos Kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.
Informaciniai rėmėjai: LRT Plius, savaitraštis „Etaplius“, naujienų portalas „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas, dienraštis „Šiaulių naujienos“.

Partneriai: Šiaulių lengvosios atletikos maniežas, wãpsva LT dizaino namai“, „BIS A BIS“, UAB „Balheidas“, Šiaulių dramos teatras, Šiaulių valstybinė kolegija, Vilniaus rotušė, Fotografijos muziejus.
Organizatorius: Šiaulių dailės galerija.

Daugiau apie festivalį

MENO IR MADOS ZOO

Meno ir mados festivalis negali būti ne ekscentriškas. Todėl šių metų programoje tiek daug stiliaus žaismo, ryškiaspalvių provokacijų, kūniškų eksperimentų ir karnavalinio žaismingumo. Toks sprogstamasis mišinys labai savalaikis, kadangi šiuolaikiniame pasaulyje menas, mada, stilius kuria vientisą pasakojimą apie kūrybiškumo galias ir jo raišką. Modernaus meno gimimas buvo neatsiejamas nuo pirmųjų bohemos legendų, nuo jų manierų ir aprangos stiliaus.
Šiuolaikiniame mene kūrėjas savo gyvenimo būdą gali paversti nesibaigiančiu performansu. Taip įvyko su festivalį atidarančiu Evaldu Jansu. Todėl jo paroda ir vadinasi tiesiog „Jansas“. Tai gyva Lietuvos meno legenda ir stiliaus ikona, jai nereikia paaiškinimų. Atidarymo dramą kurs Venecijos bienalės laimėtojos Linos Lapielytės performansas „Piruetas”, garsinę atmosferą konstruos egzotiškoji Patricia Kokett. Atidarymo tęsinys vyks fotografijos muziejaus erdvėse, kurias užplūs dekadentiškai žavūs, pavojingai madingi Justino Vilučio hibridai ir narcistinei vienatvei skirtas Kristinos Švenčionytės ir Noros Ray dueto performansas.
Lapkričio 15 d. pristatomoje niujorkietės Ievos Mediodios parodoje derės kūniškas trapumas, moteriška elegancija, neuronų tinklainės ir menininkės klajūnės išpažintis. Tai apžvalginė išskirtinės menininkės paroda, kurioje ypatingą nuotaiką kuria autorine technika perteikiami subtiliausi kūrėjos pojūčiai, mintys ir skrydžiai į begalybę.
Ryškiaspalvės ekspozicijos aplinkoje labai tiks paslaptingos Nancie Naive singlas “Ambitious”. Tai menininkė, kuri savo gyvenimo stilių pavertė kūrybine saviraiška. Brendas ir asmenybė vienu metu. Subtiliausias vernisažų didžejus OBCDN praturtins atmosferą tik jam prieinamais garsų deriniais. Žinoma, festivalyje šiuolaikinis šokis tiesiog privalomas. Dar geriau, jei tai šiauliečių pamėgta “Auros” trupė su nauju spektakliu “Kaunas Zoo”, pasakojančiu apie žvaigždžių kultą ir mados tuštybę, apie tai, kas pavojinga ir vilioja vienu metu.
Avangardinės mados šou, kaip jau įprasta, kupinas netikėtumų. Visos tarptautinio avangardinės mados šou kolekcijos jau yra atskiri kūriniai ir performansai, bet šį kartą renginį praturtins unikali komiksų opera “Alfa”. Tai prabangus reginys meninės drąsos ir išskirtinės raiškos prasme. Šou intriga – maskvietis Roman Jermakov nustebins kostiumo, kaip gyvos skulptūros kombinacijoms. Universalus muzikantas ir kompozitorius Antanas Jasenka išplės mados šou reginį akustiniais peizažais.
Festivalį Šiaulių dramos teatro mažoje salėje uždarys jau šiauliečiams pažystamas ir pamėgtas vokiečių duetas HARTMANNMUELLER. Tai šokio spektaklis apie tai, kas jautriausia – išnarintus gyvenimus ir tobulumo siekį. Festivalis taip pat siekia tobulumo su komanda, auditorija ir iššūkiams atvirais menininkais. Būkime kartu dar viename, unikaliame meno ir mados sintezės įvykyje.

Festivalio dizainas: Marius Žalneravičius

PASIRINKITE