Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2020 sausio 29 d. 16:36
orai Wednesday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

SPEKTAKLIS „ŠYKŠTUOLIS“

Renginio data: 2018-12-31
Renginio laikas: 19:00 val.
Bilieto kaina: 14-20 Eur
Bilietai: Pirkti čia

Kaip Naujuosius 2019-uosius metus pasitiks garsiausias pasaulio šykštuolis Harpagonas? Ar pakili šventinė nuotaika suminkštins godumo jausmo užvaldytą Šykštuolio širdį?

Valstybinio Šiaulių teatro scenoje „Šykštuolio“ istorija gyvuoja jau daugelį metų, tačiau atėję į šį šventiškai atsinaujinusį, naujametine nuotaika, šmaikštumu ir improvizacijomis trykštantį spektaklį su nauja energija leisimės į seną kaip pasaulis jausmų, intrigų, meilės ir pinigų valdomą nuotykių sūkurį. Gal gi šį kartą meilės aistra pagaliau įveiks godumo aistrą ? Tuomet, labai gali būti, kad tai bus paskutinis „Šykštuolio“ pasirodymas mūsų teatro scenoje.

„Šykštuolis“ – bene populiariausia komedijų meistro Moljero (Moliere) pjesė. Komedijos centre – dviejų vaikų tėvas, našlys Harpagonas. Ryškiausias jo charakterio bruožas – šykštumas, įveliantis visus pjesės veikėjus į ištisą nesusipratimų grandinę. Bet kurioje situacijoje, net ir meilės akivaizdoje, Harpagonas galvoja tik apie pinigus ir savo turtus. Ar, norėdamas atgauti pavogtą pinigų skrynelę, šykštuolis Harpagonas vis tik leis savo dukrai ir sūnui tuoktis su mylimaisiais?

Visi pasaulio šykštuoliai linkę pamiršti, kaip greitai bėga laikas ir koks trumpas gyvenimas. „Šykštuolis visada skursta“, – buvo įsitikinęs Horacijus, o štai Harpagonas, supainiojęs jam patikusios sentencijos „Reikia valgyti, kad gyventume“ žodžius, kartoja: „Reikia gyventi, kad valgytume“.

O dėl ko ateinančiais metais gyvensime mes? – su atvira šypsena klausia šio šventinio spektaklio kūrėjai.

Šventinės improvizacijos pagal spektaklį Moljero „Šykštuolis“/ rež. Rimantas Teresas

Trukmė – 2 val. (su pertrauka)

Vaidina: Juozas Žibūda, Aurimas Žvinys, Danguolė Petraitytė, Rolandas Dovydaitis, Nomeda Bėčiūtė, Vladas Baranauskas, Nijolė Mirončikaitė, Eduardas Pauliukonis, Antanas Venckus, Dalius Jančiauskas

PASIRINKITE