Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2019 gegužės 27 d. 02:45
orai Monday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

SUSITIKIMAS SU VYTENIU RIMKUMI: ŽMOGUMI IŠGYVENUSIU MIRTĮ

Renginio data: 2018-06-14
Renginio laikas: 17:00 val.
Bilieto kaina: 0
Bilietai: Teirautis kasoje

Birželio 14 d. 17.00 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje Gedulo ir vilties dienos proga vyks susitikimas su Šiaulių miesto garbės piliečiu, dailininku, menotyrininku, habilituotu mokslų daktarų, profesoriumi, Lietuvos mokslo ir visuomenės veikėju Vytenu Rimkumi.

Trumpai apie svečią:

1946 m. kartu su tėvais V. Rimkus buvo ištremtas į Sibirą. Už dalyvavimą pasipriešinime prieš sovietinį režimą jam skirta mirties bausmė, kuri vėliau pakeista į kalinimą Rešiotų lageriuose.

1958 m. grįžo į Lietuvą, studijavo Leningrado Iljos Repino dailės institute. 1974 m. apgynė dailėtyros daktaro, 1977 m. – dailėtyros habilituoto daktaro disertacijas.

1988 m. V. Rimkui suteiktas profesoriaus vardas.

Paskelbė daugiau kaip 2 000 publikacijų periodiniuose leidiniuose, enciklopedijose, kartu su bendraautoriais parašė apie 20 knygų dailėtyros ir visuomenės gyvenimo klausimais.

Už tautodailės populiarinimą V. Rimkui skirta Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija, 1995 m. Stasio Šalkauskio premija, 2003 m. Jono Basanavičiaus premija, 2005 m. Kultūros ministerijos premija. 2000 m. suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas.

Taip pat kviečiame bibliotekos III aukšto galerijoje aplankyti prof. V. Rimkaus knygų, albumų įvadų ir parodų katalogų spaudinių parodą. Daugiau informacijos apie autorių ir jo darbus skaitykite rasite bibliotekos tinklalapyje savb.lt.

„Susitikimų su Šiaulių garbės piliečiais“ renginių ciklą organizuoja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su asociacija „Civis activus“.

Lauksime Jūsų!

Renginys nemokamas.

PASIRINKITE