Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2019 sausio 17 d. 09:31
orai Thursday
2°C,9m/s
Debesuotumas
orai
Friday,
-3°C | -6°C
orai
Saturday,
-1°C | -4°C
orai
Sunday,
-1°C | -11°C
Meniu
Text_2

SPEKTAKLIS „VIENĄ VASAROS DIENĄ“

Renginio data: 2018-10-07
Renginio laikas: 18:00 val.
Bilieto kaina: 10 €
Bilietai: Teirautis kasoje

Jon Fosse VIENĄ VASAROS DIENĄ. Vienos dalies drama.

Autorius - Jon Fosse
Iš norvegų kalbos vertė Eleonora Strazdienė
Režisierius ir scenografijos autorius - Albertas Vidžiūnas
Kompozitorius - Antanas Jasenka
Choreografija - Vesta Grabštaitė
Kostiumų dailininkė - Jurga Sutkutė
Drama apie vyra ir moterį, ieškančių savo fiordo, kuriame jie būtų saugūs ir mylimi.Jaunystėje įvykusi tragiška netektis nuolat skatina jau pagyvenusią moterį dar kartą prisiminti nelaimingą atsitikimą, dar kartą išgyventi vieną vasaros dieną. Diena, kuri įvyko labai seniai, bet iki šiol tokia ryški ir skausminga, kad neleidžia kurti naujo gyvenimo.
Spektaklio pasakojimas – ryškus ir tikslus vienos dienos vaizdas, pilnas aistrų, nuojautų ir begalinio noro suprasti, kodėl žmogus tampa jautrus tik tada, kai viską praranda. Kodėl prisiminimai sukelia tiek pat skausmo ir jausmų, nors viskas lyg ir buvo išgyventa, visos žaizdos jau užgijusios.Nuolat sklandanti viltis, meilės trapumas dramatiškai pabrėžia meilės jausmo stiprybę ir tragiškas netekties leitmotyvas kuria neįprastą atmosferą, šiurpią, lakonišką, bet tuo pačiu įtaigią ir poetišką.
Tai pirmoji teatro pažintis su garsiausio šiuolaikinio Norvegijos dramaturgo Jon Fosse kūryba.
Premjera – 2009 m. balandžio 25 d.
APDOVANOJIMAI
  • 2009 m. Kultūros ministerijos premija ir atminimo ženklas „Auksinis scenos kryžius“ (geriausio dramos/muzikinio spektaklio kompozitoriaus nominacija) kompozitoriui Antanui Jasenkai už muziką spektakliams „Vieną vasaros dieną“ (Šiaulių dramos teatras) ir „Vienos krūties istorija“ (Vilniaus teatras “Lėlė”).
PASIRINKITE