Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
2019 kovo 26 d. 08:23
orai Tuesday
3°C,3m/s
Debesuota
orai
Tuesday,
2°C | -4°C
orai
Wednesday,
6°C | -2°C
orai
Thursday,
9°C | 1°C
Meniu
Text_2

VIRUS MADOS VITRINA

Renginio data: 2018-11-22
Renginio laikas: 17:00 val.
Bilieto kaina: 0
Bilietai: Teirautis kasoje

Lapkričio 22 d. (ketvirtadienis)

VIRUS MADOS VITRINA 17 val.

17 val. šiuolaikinio meno festivalio VIRUS’23 MADOS VITRINOS atidarymas ir paskaita. Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245, Šiauliai

 

MADOS VITRINA – tai parduotuvės vitrinose šalia Šiaulių dailės galerijos eksponuojama dizainerės Agnės Biskytės mados ekspozicija “Epizodas iš mados pasakos „Eglė – žalčių karalienė” ir dizainerio Manto Bartkaus kolekcija „Gaidys. Preliudija” – kūrybinam ženklui #F6.

Vakaro metu taip pat pakviesime į Agnės Biskytės paskaitą „Mados sistema pagal lietuvių liaudies pasaką „Eglė – žalčių karalienė“.

APIE PASKAITĄ IR PRANEŠĖJĄ:

Kosmopolitiškoje šiuolaikinėje visuomenė vis svarbesnės identiteto paieškos ir išraiška. Dažnai savo unikalumą ir išskirtinumą žmogus atranda suvokdamas save būtent tautiškumo plotmėje. Lietuva yra maža, bet unikali šalis, todėl lietuviško identiteto išraiška tampa labai svarbiu elementu, skatinant išsaugoti ir puoselėti lietuviškumą, o tuo pačiu ir išsiskirtinumą bei orginalumą pasauliniame kontekste.

Mados pasaka „Eglė žalčių karalienė“ tampa simboline jungtimi tarp senojo lietuvišumo paveldo ir modernaus šiuolaikinio mados pasaulio. Būtent šios pasakos simbolinė interpretacija kostiumo dizaino kontekste pasirinkta neatsitiktinai. „…Eglės pasaka yra kūrinys, kuriame labai koncentruotai meno kalba perteiktas tas nepaprastas posūkis, po kurio prarandama vienovė su gamta, vis labiau įsigali dualistinis pasaulio matymas ir ideologinis jo apdorojimas, kitaip peraiškinant daugelį natūralių reiškinių.“ (Eugenijus Žmuida, „Eglė žalčių karalienė“: gyvybės ir mirteis domenas“, 2010 08 13, Šiaurės Atėnai)

Sakoma, kad „Mada – amžina savo laikinumu“, o liaudies pasakose glūdi kolektyvinės pasąmonės konstantos“. Kas bus, jei mados fenomeną perkelsime į pasakos simbolinę schemą? Ar gali lietuvių liaudies pasakoje slypėti pasaulinės mados sistemos konstantos?

 

Agnė Biskytė – menų licenciatė, kostiumo dizainerė. Nuo 2007 m. dirbo dėstytoja Vilniaus Dailės Akademijoje, Vilniaus Kolegijoje, Šiaulių Universitete, Kauno Vytauto Didžiojo Universitete, Vilniaus Dizaino Kolegijoje. Ilgus metus kūrė kostiumus spektakliams: teatras Forum Balticum Dittchenbuhne (Elsmhorn, Vokietija); bendradarbiauja su LRT (kuria Euromaxx laidos vedėjos aprangą). 2011 m. įkūrė savo mados namus „BISABIS“, kuriuose kuria konceptualias kolekcijas, produktus, rengia parodas ir mados instaliacijas bei bendradarbiauja su reklamos agentūromis.

 

Agnė Biskytė. „Epizodas iš mados pasakos „Eglė – žalčių karalienė“.
Mantas Bartkus. Kūrybiniam ženklui #F6. Kolekcija – „Gaidys“. Preliudija.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)
Renginys nemokamas

PASIRINKITE